Izdots buklets "HIV un garīgā veselība"

Biedrība AGIHAS ir izdevusi jaunu bukletu “HIV un garīgā veselība”, kas uzrunā problēmas, ar ko sastopas cilvēks, kurš uzzina, ka ir HIV pozitīvs. Palīdzība un problēmas risinājums ir komplicēts process, bet pirmais solis ir jāveic pašam cilvēkam – uzticoties citam.

Lai arī savas HIV diagnozes atklāšana citam cilvēkam var būt ļoti smags solis, tas ir viens no svarīgiem soļiem, lai varētu saņemt emocionālo atbalstu, kas ir tik akūti svarīgs. Ir bezgala būtiski ir atrast cilvēku, ar kuru par visu varat atklāti un uzticami runāt, galvenais – nepalikt vienatnē ar šo smago nastu. Viss cilvēka organismā ir saistīts, un šīs iekšējās sistēmas procesi tiecas būt līdzsvarā – izjaucot vienu “klucīti”, sašupojas, brūk un gāžas visi pārējie. HIV infekcijas gadījumā tiek skarta ne tikai imūnā sistēma, bet viss organisms, ieskaitot cilvēka nervu sistēmu. Tāpēc slimības gadījumā ir nepieciešama visaptveroša, t.i. holistiskā, pieeja.

Cilvēkam, kurš dzīvo ar HIV, ir svarīgi runāt un rūpēties par savu garīgo veselību. Droši apgalvot, ka sadarbojoties pašam cilvēkam, veselības aprūpes speciālistiem un mums, kā atbalsta biedrībai ir pa spēkam būtiski uzlabot cilvēku labsajūtu. Atslēgas vārdi ir trīs – uzticēšanās, sadarbība un līdzestība.

Buklets būs pieejams bez maksas LIC Līdzestības kabinetā un AGIHAS sadarbības partneriem, kā elektroniskā formātā AGIHAS mājaslapā.