Pacientu interesēs Austrumu slimnīcā ieviestas izmaiņas neatliekamās pacientu plūsmas uzņemšanas kārtībā

02.09.2019.

No 1. septembra visus pacientus ar aizdomām par infekciju slimībām nogādā stacionāra Gaiļezers Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā. Šiem pacientiem tiek nodrošināta visu veidu neatliekamā palīdzība un diagnostika. Šāds lēmums tika pieņemts, lai turpmāk Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā visu diennakti nodrošinātu augsta līmeņa speciālistu konsultācijas un diagnostiku visiem pacientiem ar dažādām diagnozēm akūtās situācijās.

Imants Paeglītis, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs: “No jaunās kārtības ieguvēji būs pacienti. Un katram pacientam tiks veikti vispusīgi izmeklējumi. Savukārt ārstu-speciālistu komanda būs devusi slēdzienu par pacienta blakus-saslimšanām. Tas pacienta ārstēšanas procesu padarīs drošāku. Skaidrs ārstēšanās plāns un medicīnisko manipulāciju secība veicinās mērķtiecīgu pacienta izveseļošanos.”

Turpmāk LIC Uzņemšanas nodaļā — no plkst. 8.00 līdz 19.00. (gan darba dienās, gan brīvdienās) pacientus konsultēs dežūrārsts. Pārējā laikā pacienti varēs saņemt palīdzību stacionāra Gaiļezers Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā, kas strādā visu diennakti.
Aleksejs Višņakovs, Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs: “Šādu jaunu kārtību Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ieviesa, lai, izvērtējot pacienta veselības stāvokli, mērķtiecīgi un precīzi sniegtu konkrētajā brīdī nepieciešamo palīdzību — iespējami ātri un efektīvi. Nereti ir situācijas, ka līdz ar akūtu infekciju izraisītu saslimšanu cilvēkiem ir papildus kāda nopietna hroniska kaite, piemēram, sirds asinsvadu slimības. Šādos gadījumos ir nepieciešami papildus izmeklējumi un vairāku ārstu — speciālistu konsultācijas, kas ir pieejamas Gaiļezerā. Tikai ar konkrēti definētu ārstēšanas secību un plānu pacients tiks pārvests uz atbilstošu stacionāru, tostarp arī LIC, ja tāds būs ārstu-speciālistu slēdziens. Tāpat vēlētos piebilst, ka Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā ir visi nepieciešamie apstākļi to slimnieku izmeklēšanai, kuriem ir lipīgas infekcijas. Ir speciāli aprīkoti kabineti. Kas ir svarīgi, infekciozais pacients tiek nošķirts no pārējiem, tādējādi neapdraud citu pacientu veselību.”

Stacionārā LIC pacienti joprojām varēs saņemt profesionālus un kvalitatīvus infekcijas slimību (vīrushepatīta B, vīrushepatīta C, HIV/AIDS, ar ērcēm pārnesto infekcijas slimību, tropisko un dažādu ceļotājslimību, ādas un seksuāli transmisīvo infekciju, parazitāro slimību, arī reto un atdzimstošo infekcijas slimību) ambulatoros un stacionāros veselības aprūpes pakalpojumus.

Stacionāra Biķernieki Uzņemšanas nodaļā visu diennakti tiks sniegta palīdzība pacientiem ar apsaldējumiem un apdegumiem, ādas un zemādas strutainām infekcijām, kā arī pacientiem ar dažādām acu slimībām un traumām. Vienlaikus atgādinām, ka stacionāros Tuberkulozes un plaušu slimību centrs un Latvijas Onkoloģijas centrs no plkst. 8.00 līdz 19.00. (darba dienās) tāpat kā līdz šim strādās plānveida pacientu uzņemšana. Nemainīga paliks arī līdzšinējā pacientu aprites kārtība: tie pacienti (ar aizdomām par infekciju slimībām), kas jau būs izmeklēti kādā citā slimnīcā, netiks vesti uz stacionāru Gaiļezers. Veicot minētās izmaiņas, ir noslēgusies Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas reorganizācija.

 

Papildu informācija:
Ilga Namniece
Komunikāciju speciāliste
Tālr. 67043137, 29808285
[email protected]