Pieredzes stāsti

Slavenība aizdod savu balsi HIV pacientam. Kašers izstāsta Pētera stāstu

Iepazīsties ar Pēteri (vārds mainīts), cilvēku, kurš dzīvo ar HIV. “Mani sauc Pēteris, un man ir HIV. Man ir labs darbs, kas man patīk, un ģimene, ar kuru vēlos būt kopā. Sevi uzskatu par sava aroda meistaru – lepojos, ka esmu strādājis ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs. Strādāt sāku diezgan agri – 13 gadu vecumā. Darba devēji un sadarbības partneri augstu novērtē manas prasmes un darbaspējas. Ar HIV inficējos seksuāla kontakta ceļā.

Lasīt visu rakstu >>

Ko nozīmē būt HIV+!? Ineses stāsts

Iepazīsties ar Inesi (vārds mainīts), meiteni, kurai ir savs stāsts par HIV. “Mani sauc Inese, es esmu HIV pozitīva. Tāpat kā citiem maniem vienaudžiem, arī man ir studijas un darbs, kas patīk. Par savu diagnozi uzzināju pirms pieciem gadiem, kad strādāju ārpus Latvijas. Viss bija labi – pieskatīju bērnus, tīrīju māju. Taču tad man sākās veselības problēmas, darba devēji mani aizveda pie ārsta.

Lasīt visu rakstu >>

Slavenība aizdod savu balsi HIV pacientam. Kaspars Ozoliņš izstāsta Gunāra stāstu

Iepazīsties ar Gunāru (vārds mainīts), cilvēku, kurš dzīvo ar HIV. “Mani sauc Gunārs, un es esmu HIV pozitīvs. Esmu tāds pats kā tu – arī man ir darbs, hobiji un nākotnes plāni. Man patīk kopā ar draugiem sestdienās uzspēlēt basketbolu, skatīties filmas un vasarās apceļot Latviju. Ar HIV inficējos pirms kādiem 10 gadiem, lietojot intravenozās narkotikas.

Lasīt visu rakstu >>

Slavenība aizdod savu balsi HIV pacientam. Kristīne Virsnīte izstāsta Annas stāstu

Iepazīsties ar Annu (vārds mainīts), meiteni, kurai ir savs stāsts par HIV. “Mani sauc Anna, man ir 16 gadi, un es piedzimu HIV pozitīva. Es dzīvoju ierastu bērna dzīvi – pagalmā spēlējos ar draugiem, mācījos braukt ar riteni un gāju uz skolu. Man tikai katru dienu bija jādzer zāles – man likās, ka tie ir vitamīni, gluži tādi paši, kādus rādīja televīzijas reklāmās. Līdz ar to es nemaz nenojautu, ka esmu inficēta.

Lasīt visu rakstu >>

Slavenība aizdod savu balsi HIV pacientam. Kaspars Zemītis izstāsta Mareka stāstu

Iepazīsties ar Mareku (vārds mainīts), cilvēku, kurš dzīvo ar HIV. “Mani sauc Mareks, un es esmu HIV pozitīvs. Man ir labi apmaksāts darbs lielā uzņēmumā, patīk spēlēt tenisu, pavasarī ar draugiem dodos laivu braucienos. Nākamgad plānoju kāpt kalnos. To, ka esmu HIV pozitīvs, uzzināju pavisam nejauši.

Lasīt visu rakstu >>

HIV pozitīvais Tomass sarunā ar Ievu Adamss: ‘Ne jau narkotikas, bet es pats esmu savu dzīvi bendējis’

Tomass ir HIV pozitīvs. Viņš ir viens no retajiem cilvēkiem, kas nebaidās par savu slimību runāt, atklājot seju. Viņa stāsts ir skaudrs un drūms, bet pēdējos gados Tomasa dzīve ir iekrāsojusies gaišākos toņos. Pēc smagas bērnības un mēģinājumiem aizmirst savas problēmas ar narkotiku palīdzību viņš ir sācis jaunu dzīvi – brīvu no atkarībām un ar cerību uz laimi un mīlestību.

Lasīt visu rakstu >>

HIV pacienti maina Māra Verpakovska priekšstatus par slimību – tā nenozīmē lēnu un mokošu nāvi

Sandis un Kristaps ir dzīvesdraugi. Abi inficējās seksuālu kontaktu ceļā – Kristaps savu statusu uzzināja 2010. gadā, bet Sandis 2015. gadā. Par spīti tam, ka Kristaps pēc diagnozes uzzināšanas jau bija paspējis izplānot savas bēres, abi kungi dzīvo pilnvērtīgu dzīvi, un ārsti viņus ir iedrošinājuši nesatraukties par savu nākotni, veidot karjeru un attiecības. HIV nav nāves spriedums.

Lasīt visu rakstu>>

Viņš atnāca ar rozi un gaļas gabalu. HIV pacienti uztic Intaram Busulim savu mīlestības un cerību stāstu

Kristīne un Valdis (vārdi mainīti) viens otru sastapa HIV pacientu atbalsta grupā. Lai arī Valdis pēc tam, kad cīņu ar šo pašu slimību bija zaudējusi viņa sieva, bija nolēmis jaunas attiecības neveidot, iepazīšanās ar Kristīni viņa plānus mainīja. Skatoties uz viņiem un sarunājoties, šķiet nedaudz neticami, ka viņus abus skārusi slimība, no kuras daudzi tik ļoti baidās un kas joprojām tiek saistīta ar lēnu un mokošu nāvi, lai arī realitātē tā notiek reti.

Lasīt visu rakstu >>

Marija Naumova intervē HIV pacienti. Partneris noliedza šīs slimības pastāvēšanu

Pirmajā sarunā piedalījās dziedātāja Marija Naumova un 28 gadus vecā Ginta (vārds mainīts), kas par savu diagnozi uzzināja pirms septiņiem gadiem. Viņu inficēja partneris, ar kuru sieviete bija kopā vairākus gadus. Par spīti slimībai, Gintai ir izdevies atrast mīlestību, apprecēties.

Lasīt visu rakstu>>